Výstava divákům události připomene prostřednictvím dobových artefaktů, fotografií a videozáznamů. „Mladším návštěvníkům pomůže zprostředkovat autentický zážitek maketa protileteckého krytu s reálnými zvuky leteckého náletu a bombardování," upozornila za muzeum Martina Šmídtová.

Na velkoplošné dotykové obrazovce uvidí lidé poprvé webovou aplikaci, která na aktuální mapě města Brna zobrazuje přehled míst dopadů leteckých pum. „Na připojených fotografiích si uživatelé prohlédnou podobu zasažených lokalit těsně po náletech," popsala aplikaci, na které muzeum spolupracovalo s Archivem města Brna a válečnými historiky, Šmídtová.

Na vernisáž výstavy láká v pondělí o půl čtvrté odpoledne také pamětníky bombardování. „Chceme pozvat ty, jejichž vzpomínky jsou pro dnešní generace zdrojem cenných informací a doplňují holá historická fakta o skutečné lidské příběhy. Je to příležitost k společnému vzpomínání, ale samozřejmě také k uctění památky těch, kteří při bombových náletech přišli o to nejcennější – o svůj život," řekl ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian.

Bližší informace pamětníci zjistí na telefonu nebo webu muzea. Se svými příběhy ke zveřejnění se můžou obrátit také na deník Rovnost.

Na pondělí pětadvacátého srpna připravujeme téma o bombardování Brna. Vzpomínky, nebo fotografie k těmto událostem přijímáme na adrese anna.fajkusova@denik.cz.