Po konstrukci míří ve dvou pruzích vozy směrem do Husovického tunelu od pátku. „Ukázalo se ale, že pokud po kovové konstrukci jede autobus nebo nákladní auto, je most hodně hlučný. Poukazují na to lidé z Kaloudovy a ze spodní části Soběšické,“ upozornil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Státní silničáři žádají řidiče o dodržování dopravního značení. Průjezd po provizoriu omezuje na dvacet kilometrů v hodině a stanovuje maximální hmotnost vozu na dvaadvacet tun. „Při nerespektování omezení se tvoří nadměrný hluk a dochází ke škodám na konstrukci,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Stavba velkého městského kruhu prošla další fází. Na Tomkově náměstí byl po omezeních otevřený most pro čtyři pruhy s připojením nově postavené části.
Konec zúžení: dopravu u Tomkova náměstí v Brně vrátili do čtyř pruhů, podívejte

Dopravní policisté tam budou častěji kontrolovat dodržování rychlosti a hmotnosti nákladních vozů. Domluvili se na tom s nimi zástupci Ředitelství silnic a dálnic.

Dopravu na provizorium přesunuli silničáři kvůli tomu, že vedlejší starý most půjde k zemi. Nejdřív jeho pravá část, kterou začínají stavbaři připravovat k demolici tento týden. Naplno se do ní pustí v příštím týdnu.

Později bude následovat bourání levé části staré konstrukce, po níž momentálně jezdí auta ve směru na Starou osadu. Celou zdemolovaný most nahradí nový. Další dva pak překlenou Tomkovo náměstí a maloměřické seřaďovací nádraží.