Starosta Řečkovic a Mokré Hory Ladislav Filipi totiž tento rok nechal organizaci hodů na profesionálech a radnici. Stárci se tak na přípravě podíleli jen minimálně. „Chceme udělat program jen více atraktivní,“ obhajoval své rozhodnutí už dříve starosta Filipi. Tradiční program radnice proto doplnila tak, aby hody přilákaly i obyvatele, kteří lidové zábavě neholdují.

Večer se proto z areálu bývalého pivovaru ozývala i moderní hudba. Později dokonce zazpívala známa kapela All X, kterou lidé znají ze soutěže X factor. Většina návštěvníků ale spokojená s programem příliš nebyla. „Něco mi tu chybí. Přijde mi, že se lidé moc nebaví,“ uvedla například Anežka Holanová. A ani stárkům se hody nelíbily. „Je to mnohem horší než kdysi. Nemůžeme tady zpívat ani tančit. Je to všechno proto, že si vzal hody do parády starosta a jeho tajemnice,“ rozhořčila se v sobotu například jedna ze stárek Kamila Tomášková.

Právě proto se v neděli stárci rozhodli vytvořit si vlastní hodovou veselici na náměstí před radnicí a kostelem. „Máme tady místo na tančení, můžeme si zazpívat lidové písničky. V areálu je to příšerné,“ uvedl jeden ze stárků.

Starosta je ale přesto spokojený. „Věřím, že letos to dopadne dobře. Myslím si, že se tu lidé dobře baví,“ řekl během víkendu.

Spory se starostou začaly už loni, kdy stárkům Filipi odmítl předat na začátku slavností hodová práva.

Důvodem byl otevřený dopis občanům Řečkovic, který stárci před veselicí roznesli téměř do všech domů v městské části. V dopise kritizovali postoj řečkovické radnice k hodům. Vadilo jim, že radnice do programu zařadila vystoupení, která s folklorem nemají nic společného.