Česká republika letos pořádala mistrovství světa po devítileté přestávce a znovu navýšila rekord v návštěvnosti turnaje. Současné maximum je téměř osm set tisíc diváků. Právě devět či deset let je zhruba interval, kdy se pořadatelství hokejového šampionátu vrací do stejné země. Prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik ale ve studiu České televize řekl, že by se nebránil dřívějšímu návratu. „Měli jsme velké sezení se členy Mezinárodní hokejové federace, kde jsem dal prezidentovi Lucu Tardifovi myšlenku, že kdyby v kratším termínu nevěděli kam, tak my jsme obrovská hokejová země," prohlásil Hadamczik.

Promítání finále mistrovství světa v ledním hokeji na Zelném trhu v Brně.
VIDEO: Zlatá radost. Podívejte, jak v Brně slavili titul hokejových mistrů světa

Aréna Brno

  • plánované dokončení: červen 2026
  • předpokládané náklady: 4,44 miliardy korun (pouze hala), 500 milionů (vnitřní vybavení haly)
  • počet diváků: až 12 714 diváků
  • rozměr hřiště: 60 m x 26 m

V příštím roce zavítá mistrovství světa do Švédska a do Dánska, o rok později do Švýcarska a jisté jsou i šampionáty v letech 2027 a 2028 v Německu, respektive ve Francii. Víceprezident Mezinárodní hokejové federace a šéf pražské části organizačního výboru letošního šampionátu Petr Bříza věří, že se další mistrovství v České republice může konat po roce 2030. Z cyklu vypadlo Rusko a Bělorusko. „Můžeme se reálně bavit o roku 2031, 2032, 2033, kdy bude chtít český svaz s novou dokončenou arénou v Brně o turnaj usilovat," sdělil Bříza o víkendu v Praze. Jeho slova zveřejnil server sport.cz.

Nová multifunkční hala na brněnském výstavišti má být hotová v červnu 2026.

Její kapacita pro hokej bude až 12 714 diváků. Stane se tak po Praze druhým největším hokejovým stánkem v České republice po O2 aréně. „Stavba pokračuje podle plánu," potvrdil Brněnskému deníku Rovnost předseda představenstva Areny Brno Petr Kratochvíl. Náklady na stavbu haly jsou 4,44 miliardy korun, další peníze bude stát vnitřní vybavení.

Lidé z Bedřichovic oděli sochu Napoleona na kruhovém objezdu do českého dresu, aby oslavili výkony svého rodáka Lukáše Dostála na mistrovství světa v Praze.
Dostál místo Napoleona. Zlaté tažení rodáka v Bedřichovicích ovlivnilo i hody

Objevila se i varianta, že by Brno spolupořádalo světový šampionát v roce 2029 spolu se Slovenskem, které na tento rok zvažuje kandidaturu. „Takové spojení by dávalo smysl," podotkl pro Českou televizi prezident Mezinárodní hokejové reprezentace Luc Tardif.

Zájem o spolupořádání příštího hokejového mistrovství světa v České republice potvrdila Brněnskému deníku Rovnost brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Už když jsme multifunkční halu prezentovali, bylo naší ambicí hostit v Brně hokejové mistrovství světa. Tento zájem i nadále trvá, takže bychom se zcela jistě o pořádání turnaje ucházeli. Nová a moderní hala by jistě nabídla špičkové zázemí týmům i organizátorům a skvělé zážitky divákům. Na takto velký event je jistě připraveno i celé město," řekla Vaňková.

Jakub Flek kvůli nemoci nemohl nastoupit do vyřazovacích bojů, zlatou radost si však užil přímo na ledě.
Král gólmanů, smolař v izolaci i finálové eso. To jsou jihomoravští mistři světa

V České republice by se mohl uskutečnit i světový šampionát juniorů. Následující mistrovství světa hráčů do dvaceti let se konají za mořem. Nejprve v Kanadě, pak ve Spojených státech amerických a následuje znovu Kanada. Kanadský sportovní komentátor Gord Miller z televizní stanice TSN na síti X zveřejnil seznam možných pořadatelů mistrovství světa do 20 let i pro další roky a u roku 2029 uvedl do závorky Brno.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, Brno je také jedním z měst, které je ve hře pro konání dalších ročníků Českých hokejových her. Jednoho z turnajů série Euro Hockey Tour, který se koná vždy těsně před začátkem mistrovství světa. „Předpokládáme, že jednání o možných lokacích začnou v létě letošního roku a jasno obvykle bývá zhruba půl roku před samotným konáním. Můžeme nicméně prozradit, že Brno je ve hře," sdělila mluvčí Českého svazu ledního hokeje Aneta Lednová.