V pátek dokonce v brněnské kavárně Bastilla začala výstava jeho fotografií. „Ani jsem tomu nechtěl dělat velkou publicitu, je to spíš pro známé a kamarády,“ říká skromně Vorel.

Jako pravý fotograf si nepřipadá. „Není to z mé strany určitě žádné velké umění. Spíš se snažím fotit zajímavé věci,“ vysvětluje svůj postoj hokejista, který ve čtvrtek oslavil dvaatřicáté narozeniny.

Zdrojem zajímavých záběrů jsou pro něj především cestovatelské výpravy. „Rád jezdím do různých destinací, třeba na Filipíny nebo do Indonésie, a to bez cestovky. Takže jsem spíš cestovatel než fotograf,“ tvrdí Vorel.

Zajímavé cestovatelské zážitky mohl nasbírat i v Rusku, kde strávil poslední dva roky. Hájil totiž barvy ruského týmu Traktor Čeljabinsk. „Něco málo jsem tam vyfotil, ale nebyl na to moc čas. Ruský hokejový život je náročný, a když má člověk volno, je rád, že si může trochu odpočinout,“ vzpomíná na svou poslední štaci.

Oblíbený fotografický žánr nemá. „Fotím všechno. Někdy třeba pěknou krajinu, jindy nějaký barák. Nebo třeba bordel na ulici. Prostě co mě zaujme,“ vypráví posila extraligové Komety.

Za žádné eso ve fotografické branži se nepovažuje. „Nemám žádnou školu, kurz nebo tak. Prostě fotím, asi jako většina jiných turistů,“ říká Vorel.

Přesto má několik povedených úlovků. „Nikdo to nikdy nehodnotil, ale určitě mám z některých záběrů dobrý pocit,“ usmívá se.

A jak vznikl nápad uspořádat výstavu? „Mám v Bastille kamaráda, který viděl fotky a říkal, že jsou pěkné a že by se mohly vystavit. Tak jsem do toho šel, ale fakt to bylo myšleno hlavně pro známé,“ tvrdí zkušený forvard.

Na včerejší vernisáž se mohl podívat i přesto, že Kometa hrála přípravný zápas v Trenčíně. „V Českých Budějovicích jsem spadl na mantinel a dostal ránu do hlavy. Už normálně trénuju, ale na zápas jsem ještě nejel,“ popisuje zdravotní trable.