Hollan se brání tím, že z autobusu vyběhl pro zapomenuté klíče. „Při nástupu jsem si všiml, že nemám v kapse klíče od domu a že mi asi v běhu vypadly. A když autobus po pár vteřinách zastavil, vystoupil jsem a chtěl jsem se vrátit," zdůvodnil útěk před revizory Hollan. A dodal, že až později pochopil, že se zastavilo kvůli noční kontrole.

Šalinkartu náměstek nemá, většinou prý jezdí taxíky. „Než jsem stačil vytáhnout z kapsy lístek a cvaknout si ho, autobus zastavil," hájil se Hollan.

Šťastnou náhodou pro náměstka bylo to, že revizoři zrovna nedávali pokuty. „V noci ze středy na čtvrtek jsme pomáhali při akci dopravního podniku Revizor. Revizoři zkontrolovali 695 osob, z toho šestašedesát nemělo platnou jízdenku. Se všemi černými pasažéry se tentokrát revizoři zvládli vypořádat sami," konstatoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Takzvanou amnestii dává cestujícím načerno dopravní podnik čtyřikrát do roka. Cestující, kteří nemají platnou jízdenku pokutu platit nemusí, pokud si do pěti dnů koupí čtvrtletní nebo roční šalinkartu.

Celá věc byla podle Hollana nedorozumění. „Mám docela hodně peněz, nepotřebuji jezdit načerno. Běžně jezdím taxíkem a v tramvajích a autobusech si lístky normálně cvakám," doplnil.