Ve Zbýšově jsou přitom oslavy dvoudenní. Zatímco v pátek večer se účastníci zabaví s místními kapelami, v sobotu vystoupí Kamil Střihavka jako hlavní hvězda programu.

| Video: Youtube

V Zastávce zase nadšenci na sobotu pobaví obecenstvo kahancovou polonézu i dalšími hornickými písněmi a tanci. Na programu bude vystoupení Anny Julie Slováčkové společně s její pop-rockovou kapelou. Zahraje také uskupení Kabát revival Ostrava.

close Jednodenní program slavností v Zastávce. Zdroj: info Zdroj: RIC Zastávka zoom_in Jednodenní program slavností v Zastávce. Pro zvětšení rozklikněte. Tradicí zastáveckých slavností je také kulinářská show. „Při organizování letošního ročníku jsme oslovili Jana Rimplera, šéfkuchaře, hlavního lektora a provozovatele Kulineru – školy vaření v Brně. Užijete si zážitkové komentované vaření přímo na podiu, těšit se můžete na originální menu a jeho ochutnávku,“ lákala Jarmila Helsnerová z Regionálního informačního centra Zastávka.

Ranč Carpe diem z Javůrku nabídne jízdy na koních, dále prostranství na Bendláku zaplní výstavka drobného zvířectva Českého svazu chovatelů z Ivančic s králičím hopem. Vše doplní lukostřelba a nebude chybět ani skákací hrad. Přijede také pouliční dvojice kejklířů Komedianti na káře.

„Spolupracujeme tradičně s Domem dětí a mládeže, který zorganizuje řadu soutěží. Děti si budou moci vylovit poklad, namalovat Permoníka nebo se vyžít v pohybových aktivitách s hornickou tématikou. V sále Dělnického domu pak připraví zastávečtí zahrádkáři výstavu a prezentaci své úrody, letos se k nim připojí i cimbálová muzika,“ doplnila Helsnerová.

close Dvoudenní program slavností ve Zbýšově. info Zdroj: RIC Zastávka zoom_in Dvoudenní program slavností ve Zbýšově. Pro zvětšení rozklikněte. K slavnostem patří i historická vojenská auta a živé sochy. V deset hodin navíc začne jarmark se širokým sortimentem řemeslných výrobků a potravin, kam přijede i umělecký kovář.

„Zastávku se Zbýšovem, kde se koná druhá část slavností, propojí jízdy po úzkorozchodné železnici pod taktovkou Muzea průmyslových železnic. Z obou stanic vyjedou parní lokomotivy každou půlhodinu,“ dodala Helsnerová.

close Jízdní řád vlaků na úzkorozchodné železnici. info Zdroj: RIC Zastávka zoom_in Jízdní řád vlaků na úzkorozchodné železnici. Pro zvětšení rozklikněte.