Plán chválí například kníničský starosta Martin Žák. „Byl to původně návrh naší městské části. Auta v tomto úseku v protisměru vedle sebe projedou jen tak tak. Proto je potřeba silnici upravit a rozšířit,“ vysvětlil.

Ještě před rokem přitom byla v úvahách na změnu dopravy ve hře také varianta jednosměrné ulice. „Veškerá doprava by v takovém případě projížděla přes Kníničky a komplikovala už v tuto chvíli ucpanou křižovatku u obchodního domu,“ dodal Žák.

Zjednosměrnění ulice od Hotelu U Šuláka až k hrázi Brněnské přehrady mohlo zasáhnout i řidiče jedoucí do nebo z Bystrce. „Opět bychom zatížili křižovatku. Rozšíření úseku vítáme,“ souhlasil bystrcký starosta Tomáš Kratochvíl.

Podle brněnského radního pro dopravu Petra Kratochvíla je nutné silnici zvětšit také kvůli milovníkům jízdních kol. „Řidiči nebudou muset místo objíždět zpět do Bystrce po Rozdrojovické ulici. Zároveň ji v každém směru využijí také cyklisté,“ uvedl už dříve radní.

Někteří cyklisté se ale rozšíření ulice naopak obávají. „Na západě vznikají pro kola zvláštní pruhy, i když se potom vedle sebe nevejdou dvě auta. Řidič do něj může vjíždět, ale když je cyklista před ním a do protisměru jede další auto, musí přibrzdit a počkat. Kdežto u nás je zvykem, že řada motoristů se do silnice nacpe a cyklistu vytlačí. Proto nemusí být pro cyklisty rozšíření silnice ideální,“ zhodnotil předseda klubu Bicyklové Brno Jiří Jedlička.

Změna šíře silnice není nutná ani podle některých řidičů. „Osobně bych silnici jen v některých místech opravila. Nebo přidala chodník či novou cestu pro cyklisty. Když bude silnice širší, řidiči zrychlí, což teď není možné a cesta je nyní díky tomu víceméně bezpečná i pro chodce. Ne všichni totiž chodí mimo silnici,“ řekla Zuzana Korčáková, která v ulici jezdí na výlety.

S omezením v okolí Brněnské přehrady se musí řidiči vypořádat už nyní. Od začátku října auta objíždějí část Rakovecké ulice. V úseku od od hradu Veveří k Novému Dvoru je silnice na déle než rok kvůli kompletní rekonstrukci uzavřená.