Sportovní oddíly i amatérští sportovci mají k dispozici hřiště s umělým povrchem. Vedle něho je umístěná workoutová sestava. Pro méně zdatné a důchodce jsou určené další posilovací stroje v okolí hřiště. „Sportoviště lidé využívají od jara do podzimu. Když v zimě mrzne, můžeme povrch hřiště nastříkat tak, aby následně sloužilo jako kluziště," uvedla dolnokounická starostka Radka Formánková.

Areál je zrekonstruovaný a nově otevřený od předloňského roku. Jeho součástí je zázemí s šatnami a toaletami. Dětské herní prvky doplnili na místo letos v březnu. V jejich případě se jednalo o vítězný projekt místního participativního rozpočtu.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Náklady na přestavbu areálu za klášterem byly necelé čtyři miliony korun. Dvoumilionovou dotaci získali Dolnokouničtí z ministerstva pro místní rozvoj. Vybavení pro malé děti pořídili za zhruba sto tisíc.