Podle policistů ovlivnily nehody provoz v úseku mezi Domašovem a Ostrovačicemi na Brněnsku. Události začaly nehodou pěti osobních a jednoho nákladního auta. Ta však ve spojitosti s mlhou zapříčinila několik dalších řetězových nehod.

K nehodám vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. „Na místě jsme napočítali celkem čtyřicet vozidel včetně dvou nákladních automobilů. S největší pravděpodobností se řidiči dostatečně nevěnovali řízení a neudržovali bezpečnou vzdálenost. Kvůli tomu nedokázali včas reagovat na situaci před nimi,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala před půl čtvrtou odpoledne.

Zdůraznil, že po dobu odstraňování následků využijí řidiči objízdnou trasu. „Vede od exitu 168 přes silnici 602. Zpět na dálnici na Kyvalce. Jezděte opatrně a nezapomínejte na mlhovky,“ informovali na twitteru policisté.

Hned deset aut se srazilo na 159. kilometru dálnice D1 na Žďársku po půl druhé odpoledne. Hromadná nehoda devíti osobních a jednoho nákladního auta zablokovala směr na Brno.
Hromadná nehoda na D1: dálnice z Vysočiny na Brno je zčásti už průjezdná

Na místo vyslali své jednotky také hasiči. Do lokality přijel odpoledne i jejich evakuační autobus. Lidé dostali teplé nápoje a mohli se nechat odvézt do hotelu na sjezdu Ostrovačice. „Z vozidel jsme nemuseli nikoho vyprošťovat, operační středisko vyslalo k mimořádné události pět hasičských jednotek. Zajistili jsme protipožární opatření, úklid vozovky a vyproštění některých vozidel zpět na dálnici,“ dodal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zdroj: Youtube

Policie upozorňuje řidiče na správný způsob jízdy. "Buďte na cestách opatrní a dodržujte bezpečnou vzdálenost, její nedodržovaní totiž byla ve většině případů hlavním viníkem nehod," varovali policisté.