Mezi některými Brňany vyvolala její fotografie v jedné z facebookových skupin velký údiv. „V dnešní době i svatý může skončit za mřížemi," zaznělo například v jednom z komentářů. „Je to smutný pohled," píše se v dalším.

Ně všichni ale řešení pavlače okolo sochy odsuzují. „Socha je pěkně udržovaná a v prostorách působí krásně. Když jsem ji poprvé viděla, zaujala mě na první pohled, ale její zapuštění nepůsobí nijak rušivě," vyjádřila se například Brňanka Zuzana Župková.

Ilustrační foto
Brno chce za měsíc zabezpečit tribuny Zbrojovky, blíží se zápas s Baníkem

Na samotnou rekonstrukci domu před deseti lety dohlíželi také památkáři. Předmětem diskuze byla tehdy mimo jiné také socha svaté Anny. „Investor měl zájem posunout ji o půl patra výš, ukázalo se ale, že je nedílnou součástí zdiva. Přesun jsme nepovolili, přizpůsobila se jí pavlač," sdělil tehdy vedoucí Odboru památkové péče brněnského magistrátu Martin Zedníček. Socha je na domu už od poloviny devatenáctého století, kdy palác vznikl na parcelách čtyř středověkých domů.

V domě v minulosti sídlila řada institucí, například Vojemský zemský soud či redakce Lidových novin. Na začátku dvacátého století tam v přízemí fungovala také Brichtova kavárna, kde se scházeli vlastenci.