FESTIVAL SVOBODY. Výročí si lidé připomněli třeba setkáním na Dominikánském náměstí. Po projevech připomínajících historii a hodnotících aktuální politickou situaci zúčastnění zapálili svíce a sborově zazpívali Gaudeamus i českou hymnu. „Chceme připomenout, že přátelstsví, svoboda, láska a pravda existují a nakonec vždy zvítězí," sdělila pořadatelka akce Šárka Václavíková.

LAMPIONOVÝ PRŮVOD K MEZINÁRODNÍMU DNI STUDENSTVA. Několik stovek studentů i rodin s dětmi se v podvečer setkalo na Moravském náměstí. S lampiony pak putovali na Kraví horu. „Průvodem vzdáváme čest obětem studentských demonstrací z roku 1939. Účastníků každoročně přibývá," řekl historik a průvodce Lukáš Lexa.

SAMETOVÁ JAROŠKA. O den dříve revoluci z roku 1989 oslavili studenti a učitelé gymnázia na třídě Kapitána Jaroše. „Besedovali jsme s dvanácti významnými pamětníky, politiky i disidenty. Žáci se scházeli s transparenty a zpívali i protestsongy," popsal učitel Michal Horák.

SHROMÁŽDĚNÍ DSSS. Postavme se vládě proti její zradě! Nula procent rasismu, sto procent identity! Podobná hesla pronášeli už odpoledne na Moravském náměstí účastníci brněnského shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti. „Nacionalismus je jedinou nadějí na přežití v této hektické době. Když padl komunistický režim, těšili se lidé na změnu. Nyní nám ale vládnou kolaboranti a podvodníci," hlásal její předseda Tomáš Vandas.