„Nedokážu si mezi ohněm a vodou vybrat ten oblíbenější element, ale baví mě při tvorbě show přemýšlet i nad trojrozměrností světa,“ řekl designér Arnaud Fouriau. Voda podle něj slouží jako zrcadlo pro světlo, ale oheň se s ní nemísí. „Je to pro mě velmi zajímavý jev, oba elementy působí jako jeden, ale nikdy se úplně nespojí. Podobně jako u příběhu Romea a Julie, který nás inspiroval, je to láska odsouzená k záhubě,“ popsal vznik ohňostroje.

Ohňostrůjci využívali horizontální ohňostrojné efekty, které se držely blízko vodě, pracovali s různými výškami a vytvářeli zajímavý odraz na vodní hladině.

„Čekala jsem, že v ohňostroji bude hodně červené, ale překvapilo mě, jak byl ohňostroj barevný,“ ocenila jedna z divaček, Martina Červinková. Kromě ohnivého polibku vodě vtiskli tvůrci symbolický ohňostrojný polibek i nebi, které ovládly velké kulové pumy. „Hlavně začátek a konec byly vážně dramatické, hodně efektů, super výběr hudby,“ okomentoval svůj zážitek Roman Fojtík.

Tým z Francie se stal vítězem ročníku 2018, kdy si z festivalu odvezl cenu za scénu, hudbu a také hlavní cenu festivalu. Nyní soutěží s dalšími vítězi, norským a švédským týmem, o prestižní ocenění Vítěz vítězů (Winner of Winners).

Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů pokračuje již v sobotu 17. června, kdy se na přehradě představí norský tým North Star Fireworks se svojí show Severský Noir. Před ohňostrojem diváky ještě čeká dronová show Záhady světa. Nad Brněnskou přehradu vzlétne před desátou hodinou večer celkem dvě stě dronů.