Kromě vozu a garáže investovali představitelé společnosti Letiště Brno a.s. do zabezpečení letiště. „Na přibližně dvacet milionů korun vyšlo rozšíření kapacity pásové kontroly, pořízení nových rentgenů a detektorů zakázaných látek. Část peněz jsme získali ze státních fondů,“ uvedl předseda představenstva společnosti Milan Kratina.

Investice se netýkaly jen bezpečnosti, ale také například pohodlí cestujících. „Máme kryté nástupní schody do letadel. Při špatném počasí se tam cestující mohou schovat pod střechu, aby při výstupu nebo nástupu nezmokli,“ sdělila mluvčí brněnského letiště Kateřina Pichalová.

Do letištního autoparku přibyl kromě hasičského vozu také tahač letadel. „Usnadní manipulaci s letadly a zvýší komfort posádek soukromých letadel,“ doplnila Pichalová

Další peníze putovaly na rozvody plynu a vody. V letošním roce plánují představitelé letiště vyřešit odvod splaškových vod. „Chceme zlepšit čističku, nebo se napojíme na městkou infrastrukturu,“ dodal Kratina.

Podle jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka vyčlenilo ministerstvo vnitra půl miliardy korun pro zabezpečení regionálních letišť. „Snahou je dostat letiště na stejnou úroveň zabezpečení, jako má to pražské. Brněnské letiště bude patřit k těm, na kterých začnou práce nejdříve,“ řekl.

V pondělí kolem půl deváté ráno se na 207. kilometru ve směru na Prahu poblíž Tvarožné srazila čtyři auta. Dva lidé jsou lehce zranění.
Na dálnici D1 se srazila čtyři auta. Dva cestující odvezli do Úrazové nemocnice