Na místo přijela hlídka policie i lidé z odboru životního prostředí. „Můžu potvrdit, že jsme byli přizváni na místo. V současné době řešíme a vyhodnocujeme, co se na místě děje a zda k tomu má někdo oprávnění,“ potvrdila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Informace o údajném kácení spolu s fotkami zveřejnila na profilu na sociální síti stránka Nechceme mrakodrap u Lužánek. To ale investor odmítá. "V žádném případě se nejedná o nelegální kácení. Zahájili jsme pouze nutný prořez jednoho ze stromů, a to z důvodu, že váha stromu vyvrátila plot. Věc jsme předem projednali s odborem životního prostředí. Reakce a vyjádření aktivistů jsou účelová a zcela nepravdivá. Že se jedná o prořez konstatovala na místě inspekce životního prostředí," uvedla za společnosti TOMI Invest Veronika Kachlíková.

Situaci na místě prověřovali také zaměstnanci České inspekce životního prostředí. Žádný závěr k události nepadl. "Na místo jsme vyjeli a záležitost prošetříme. Zahájili jsme řízení, na jehož jakýkoliv výsledek je zatím příliš brzy. Rozhodně budeme vzniklou situaci řešit, závěry jsou ale nyní v rovině spekulací," řekla mluvčí inspekce životního porstředí Radka Nastoupilová. Bližší informace by měly být známy příští týden.

Jak už Brněnský deník Rovnost dříve informoval, investiční společnost, která má stavbu domu na starosti, ještě čeká na dvě povolení. Osmdesátimetrová budova by svou výškou dominovala okolí lužáneckého parku. Sloužit má podle investora hlavně jako bytový dům.

U soudu vypovídal jako svědek Jiří Kajínek.
Jiří Kajínek stanul před soudem. Jako svědek v případu pokusu o vraždu v Hádech