Nejraději z něj má polévku, konkrétně chřestový krém. „Dobrý je i zapečený chřest jako rolka se šunkou," doporučuje Karasova manželka. Právě ona mu pokrmy z chřestu připravuje.

Sezona této jarní zeleniny bývá od poloviny dubna do června. Nejlepší chřest je čerstvý. Dá se ale také dobře uskladnit. „My jsme s tím nedělali doma žádné cavyky. Dáte jej do mikrotenového sáčku a do mrazáku. Takto vám vydrží bez problému do Vánoc. Dá se také konzervovat," radí starší muž, který je spoluzakladatelem Slavností chřestu a vína v Ivančicích. Letos se konal už třicátý ročník.

Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích. Lidé v sobotu ochutnávali pokrmy z chřestu a snoubili je s vínem.
Chřestové hody v Ivančicích: jídlo se snoubí s vínem, kuchař Stupka a jeho show

Právě díky uskladnění si Karas mohl pochutnat na chřestovém krému i na Nový rok. „Vyndali jsme ho z mrazáku a dali do studené vody. Chřest byl vevnitř zmrzlý, ale na povrchu povolil a krásně se nožíkem loupal," přibližuje milovník chřestu.

Podle něj tuto zeleninu mohou lidé bez problému pěstovat na zahradě. „Stačí si koupit sazenice. První rok a druhý rok jej lidé musí nechat růst. Třetí rok se může sklízet," popisuje Karas.

Chřest považuje všeobecně za zdravý, ale zároveň upozorňuje na jednu negativní složku, kterou obsahuje. „Neměli by jej jíst lidé, co trpí na dnu. Jinak je to všeobecně zdravý," míní muž, jenž je také velkým znalcem historie chřestu v Ivančicích.

Sklizeň chřestu začala v těchto dnech v Hraběticích na Znojemsku.
Začala sklizeň chřestu, na jihu Moravy ho má jediná farma. Dříve chutnal i Sissi

Ve městě se začal pěstovat po roce 1800. O jeho velký rozmach se zasloužil Anton Worell. „V roce 1826 koupil lékárnu a při tom začal obchodovat s chřestem," poznamenává Karas na místě nynější půlhektarové chřestovny v Ivančicích, o níž se starají pracovníci městských technických služeb.

První chřestovna ve městě se nacházela v dnešní Chřestové ulici.

Chřest lékařský:
Prospívá při onemocnění ledvnin, močových cest, jater a žlučníku.
Příznivě působí na srdce a krevní oběh.
Má vysoký obsah vody, vitamínů, minerálních látek, bílkovin a vlákniny.
V polovině dubna začínají ze země vyrážet první výhony.
Sklízí se denně, sklizeň trvá asi dva měsíce.