„S krátkým časovým odstupem si uvědomuji, že není možné se plně věnovat oběma uvolněným funkcím a rodině, proto jsem se rozhodla rezignovat," sdělila Jílková. V radě městské části měla na starosti sociální a zdravotní oblast.

Náhradníkem za Jílkovou se v zastupitelstvu i radě městské části stal Martin Vrubel. Do rady jej jako uvolněného zvolili zastupitelé třiatřiceti hlasy. V působnosti bude mít totožné oblasti jako jeho předchůdkyně. „V posledním měsíci jsem ho seznamovala se svou agendu, aby mohl začít ihned tam, kde jsem přestala," řekla Jílková.

Radní Brna-středu a lidovkyně Marie Jílková zasedne jako nováček v Poslanecké sněmovně. Dostala se do ní z desátého místa kandidátky, když získala přes 11 tisíc preferenčních hlasů.
Kometa Spolu Jílková: volební video s Grolichem ji poslalo až do sněmovny

Za jejího působení získala radnice Brna-středu ocenění Obec přátelská rodině a seniorům. Ve Vojtově ulici vzniklo nové komunitní centrum. Před volbami vedla Jílková iniciativu za zachování dětských skupin.

Vrubel je členem Poradního sboru Rady města Brna pro bezbariérové Brno. Působí na Institutu výzkumu inkluzivního vzdělávání při Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Odborně se věnuje výuce a výzkumu v oblasti sociálního začleňování lidí se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním nebo odstraňování překážek ve veřejném prostoru omezujících pohyb lidí s problémy s orientací a pohybem a rodiče s malými dětmi.