Graffiti se nachází například na mostech v ulicích Rakovecká, Fügnerova, Švermova nebo Dunajská. „Ve správě máme dvacet mostních objektů, po kterých jezdí tramvaje s cestujícími. Plášť třinácti z nich byl ve špatném stavu – na povrchu se objevovaly trhliny, drolila se omítka a byly posprejované nevzhledným graffiti. Zajistili jsme jejich opravu a plochy jsme pak přenechali umělcům, kteří je ozdobili profesionálním graffiti. Z naší zkušenosti pak tato místa zůstávají dlouhodobě v lepším stavu, ostatní kreativci tyto malby respektují a neničí je,“ uvedl ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Czech Space Week 2021 je vesmírný festival, který se počtvrté odehrává v Brně. Součástí je i průmyslový den, na kterém se mohou potkat zástupci Evropské kosmické agentury (ESA) s vědci a zástupci firem, které se věnují vesmírným technologiím.
OBRAZEM: Brno se na chvíli stalo středem vesmíru. Podívejte se

Náměty jednotlivých ploch jsou zpracovány realisticky, komiksově, abstraktně i geometricky. Cílem umělců je, aby malby doplnily veřejný prostor a dokázaly v kolemjdoucích vyvolat reakci nebo pozitivní emoci. Náklady na opravy činily přes dva miliony korun.