Brněnští radní kvůli tomu ve středu schválili druhou aktualizaci investičního záměru. Přesun technologií je nutný ze statických i akustických důvodů. „Nově se počítá i s možným rozšířením podzemních garáží o padesát parkovacích míst a také s podzemním propojením Janáčkova kulturního centra s Besedním domem. Potřebujeme mít koridor pro přesun hudebních nástrojů,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Původní náklady na výstavbu nového koncertního sálu na rohu Besední a Veselé ulice spočítali odborníci na téměř 1,3 miliardy korun. Po zmíněné aktualizaci se zvýšily na necelé dvě miliardy a dokončení díla se navíc posunuje do roku 2023.

Brno 26.2.2020.
Koronavirus v Brně? Zatím zažehnáno. Pacient ho nemá, uvedli hygienici

Zvýšení ceny zřejmě zaplatí právě město, přestože se na investici podílí i stát a Jihomoravský kraj. „Ze státního rozpočtu vyčleníme mezi lety 2019 až 2021 šest set milionů korun,“ uvedla předloni v září mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Kraj dá sto milionů.

Jeho mluvčí Monika Brindzáková se k problému ve středu nevyjádřila s tím, že hejtman Bohumil Šimek je na zahraniční cestě. Na dotazy redakce Deníku Rovnost neodpovědělo ani ministerstvo kultury.

Ilustrační foto.
Během modlení přišli o dvacet tisíc. Zloděj okradl v kostele v Brně dva věřící

Podle ekonoma Petra Pelce ze společnosti Cyrrus není zdražení projektu dobrá zpráva. „Jsou daleko užitečnější věci, do kterých může město investovat,“ řekl.