I v půlce týdne mají děti stále šanci naskočit do některého z prázdninových příměstských táborů největšího brněnského volnočasového střediska Lužánky. „Na některých akcích jsou stále volné jednotky míst. Ještě dvě děti se například dostanou na tábor Papája aneb jarní putování za květinou, dvě volná místa hlásí i tábor Jarní prázdniny se sportem,“ poznamenala mluvčí Lužánek Kristýna Kolibová.

Nejvíce volných míst je na táborech Jarní prázdniny se Sněhurkou, který je určený zejména malým parádnicím, Jarní natáčení pro nadějné kameramany a Za divadelní oponou.

To na speciální programy v Moravském zemském muzeu se už další zájemci nedostanou, všechny jsou již vyprodané. „Lidé k nám ale mohou zamířit například na novou výstavu španělských řádů a vyznamenání, která začíná úterní vernisáží,“ pozvala mluvčí muzea Barbora Javorová.

Totem ukazující počty pěších a cyklistů na cyklostezce podél řeky Svratky u Novosadského mostu v Brně.
Pět tisíc za měsíc. Cyklistická tepna v Brně? Podél Svratky u Heršpické ulice

Vhodným místem pro zabavení ratolestí, užívajících si volné dny, může pro rodiče být také Místodržitelský palác Moravské galerie. „V nové expozici Brno předměstí Vídně máme interaktivní hru pro děti Dobrodružství sběratele,“ lákala koordinátorka doprovodných programů instituce Anna Šimková.

Ve čtvrtek navíc lektoři galerie připravili speciální tvořivý program pro děti od dvou do šesti let s rodiči. „Na akci Barevné dopoledne: Vznešené šaty se děti dozví, jaké šaty se nosily v devatenáctém století, a vyrobí si loutky,“ zmínila Šimková. Místo je vhodné si předem rezervovat.

Kromě speciálních programů se lidé pobaví a odpočinou například ve Vida centru, které nabízí každodenní doprovodný program plný různých pokusů.

Ilustrační foto.
Nejvíce stromů zapustilo kořeny díky Jihomoravanům. V sázení jsou nejaktivnější