V brněnské politice působí Suchý již přes dvě dekády, v posledních letech zastával funkci uvolněného primátorčina náměstka. „Brněnská politika je součástí mého života jednadvacet let. Už jsem si vyhodnotil, že nastává chvíle uvolnit náměstkovskou pozici mladšímu a zůstat, pro tuto chvíli, řadovým zastupitelem,“ sdělil dosavadní náměstek Jaroslav Suchý.

Během své politické kariéry měl Suchý v gesci především školství, sport a oblast životního prostředí. „Několik projektů mi přirostlo k srdci. Zejména zapojení Brna do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, organizace olympijských festivalů nebo zahájení prací na vzniku prvních brněnských holubníků,“ pokračoval Suchý. Jako řadový zastupitel se hodlá sportu a školství nadále věnovat.

Podchod pod brněnským hlavním nádražím. Chodí tudy desetitisíce lidí denně.
Vyklizení podchodu u nádraží v Brně od stánků: nadějná jednání i zaryté mlčení

Dlouholetého brněnského politika nahradí ve funkci druhého primátorčina náměstka dosavadní radní pro participativní rozpočet a prorodinnou politiku Filip Chvátal. Uvolněné Chvátalovo místo radního zastane Petr Bořecký, který působí jako radní v brněnských Řečkovicích a Mokré Hoře.

V pozici primátorčina náměstka se Chvátal nově zaměří na oblast životního prostředí, vodního a lesního hospodářství a zemědělství, ponechá si rovněž gesci prorodinné politiky. „Jako jednu z hlavních priorit vidím posílení recyklace v Brně. Důležité bude uskutečnění nového kotle ve spalovně, jako stěžejního zdroje energie pro Brno, který je nízkoemisní a nízkonákladový,“ podotkl dosavadní radní.

Fotbalový stadion za Lužánkami.
Která místa hyzdí město? TOP 3 ostudy Brna podle Deníku, podívejte se

Jedním z prvních problémů, na které se Chvátal v nové gesci plánuje zaměřit, je zpřístupnění a modernizace brněnské zoologické zahrady. „Důležité bude dokončení původního pavilonu šimpanzů a práce na postupné intenzivní obnově zoo, a to včetně nového vstupu z Kníniček,“ doplnil Chvátal.

Současný řečkovický radní Petr Bořecký, jenž Chvátala v postu městského radního nahradí, se dosud zabýval primárně sportem. „Participativní rozpočet ale dobře znám. Před pár lety se mi podařilo uspět v Dáme na vás, kde jsem získal přes dva tisíce hlasů pro kluziště v Zamilci,“ řekl Bořecký. Rozhodnutí musí ještě potvrdit městští zastupitelé na svém úterním zasedání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Richard Krajčo a orchestr ze Stardance: lidé protancovali noc na Plese jako Brno

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov