Momentálně radní hledají manažera, který projekt stavby supermagistrátu povede. „Aktuálně je CD Palác součástí strategických projektů. Pro Brňany má určitě smysl a myslím, že i vybrané místo u Malinovského náměstí je pro něj vhodné,“ uvedl náměstek pro investice Robert Kerndl.

Jestli se úředníci do nového objektu nastěhují najednou, nebo postupně zatím není jasné. „Pokud se rozhodneme pro etapy, bude to znamenat, že nejprve vybudujeme podzemní garáže, které město potřebuje. Poté teprve dostavíme horní část CD Paláce,“ dodal.

Nejdůležitější bude podle Kerndla vyřešit otázku peněz. „Projektů, které podporu města potřebují, je mnoho. Musíme si proto určit priority, “ dodal náměstek.

Myšlenku na sestěhování úřadu podporují i další členové koalice, a to i ti, kteří ji dříve z opozičních křesel kritizovali. „Vždy jsem akceptoval, že je nutné řešit situaci se špatným umístěním magistrátních budov, které jsou rozházené v širším centru města. Pokud má vedení města přesídlit z Nové radnice do CD Paláce, tak to v podstatě znamená konec pravidelného využívání těchto reprezentačních prostor,“ komentoval současný primátorčin náměstek pro oblast bydlení Oliver Pospíšil. Právě k možným následků vyklizení Nové radnice měl dříve kritické připomínky.

V tom, jak naložit s některými, po přestěhování prázdnými, magistrátními budovami se nynější zástupci města shodují s bývalým náměstkem pro investice Richardem Mrázkem. „Měli jsme v plánu budovy odprodat,“ nastínil.

Podle Kerndla je část budov vhodná nejen k prodeji, ale i pronájmu. „Část takto získaných peněz poté můžeme použít na stavbu superúřadu,“ řekl.

Jedním z důvodů stavby CD Paláce je kromě většího pohodlí pro Brňany i úspora. Podle ekonoma ze společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy však může být pouze zdánlivá. „Ušetří za energie nebo dopravu, protože všechny úřady jsou soustředěné na jednom místě. Proces sestěhování může být ale mnohem nákladnější,“ zmínil už dříve.