S první nabídkou od hnutí ANO totiž llídr brněnských Pirátů Tomáš Koláčný nesouhlasil. „Primátor nám nabídl možnost se koalice účastnit, ale mimo radu města. To jsme odmítli,“ řekl.

Kolik míst by pro Piráty bylo v městské radě adekvátní, zatím Koláčný neuvedl. Zájem projevil opět o oblast participace, kterou měl jako radní dosud na starosti.

V pondělí večer dosavadní primátor a brněnský lídr hnutí ANO Petr Vokřál oznámil, že další jednání s Piráty neplánuje. „Nepředpokládáme, že budou součástí rady města, na což oni reagovali tím, že v tom případě nebudou koalici podporovat zvenku. Proto budeme v jednání o koalici pokračovat s lidovci, sociální demokracií a ODS," uvedl.

O jaké rezorty mají zájem lidovci, přiblížil jejich lídr Petr Hladík po nedělním setkání se zástupci dalších politických stran. „Zastáváme gesce školství, sportu, zdraví a bydlení. Už před volbami jsme projevili zájem o oblast životního prostředí. V některé z těchto oblastí bychom rádi pokračovali.“ řekl.

Bydlením se na magistrátu chtějí zabývat také sociální demokraté.

Projednávání možné koalice má pokračovat v úterý odpoledne. „Věřím, že se dohodneme na personálním rozložení v radě a vydiskutujeme klíčová témata mezi jednotlivými stranami. Poté nás bude čekat práce na vlastní koaliční smlouvě," dodal Vokřál v pondělí.