Oddychový prostor má vzniknout při tamní ulici Plástky. V kopcovité lokalitě navíc přibydou lavičky, nové stromořadí či naučná stezka.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

"V Jehnicích chybí prostor pro trávení volného času dospělých i dětí. V první fázi plánujeme parkovou úpravu tamní lokality, která lidem zpříjemní pobyt v přírodě. Vysadíme tam nové stromy, keře, lipovou alej a dáme tam lavičky,“ upřesnil jehnický tajemník Karel Fiedler.

V další etapě projektu se počítá s vybudováním fit stezky a dětského hřiště u vznikajícího remízku. Podél polní cesty postaví interaktivní tabule, kde lidé zjistí, jaký hmyz či ptáci v místě žijí.

Most v Tetčicích museli kvůli havarijnímu stavu uzavřít. Po opravě jej ve čtvrtek ve čtyři hodiny odpoledne znovu otevřou.
Tah mezi Brnem a Ivančicemi na čas opět průjezdný. Otevřeli most v Tetčicích

„Na jižní stráni revitalizované lokality je pěkný výhled na Brno a proto tam má do budoucna vzniknout vyhlídka s pozesením. Herní a cvičební prvky budou z přírodních materiálů. Vznikne tam několik okruhů pro pěší i cyklisty. Už nyní jsme nechali štěrkem zpevnit všechny polní cesty,“ doplnil Fiedler.

Plánované úpravy vyjdou na zhruba pět milionů korun.Projekt je ve fázi studie proveditelnosti.