Show Překonání Gravitace je podle organizátorů největší akcí tohoto formátu v České republice. Jak informovali, na programu jsou akrobatické triky nejlepších jezdců Freestyle motocrossu i těch na BMX kolech nebo na horských kolech. Nebude chybět jedinečné představení na koloběžkách a čtyřkolkách. Adrenalinová show je doplněná hudebním programem několika českých umělců. Vystoupí například Leoš Mareš, slovenský rapper Ego či slovenská zpěvačka Sima.

Na akci se předvede i nejsilnější muž Evropy Jiří Tkadlčík, který minulý rok získal titul mistra strongmanů střední váhy. Tkadlčík také pomohl vzniku asociace Strongman Czech U105, aby závodníci v České republice měli lepší možnosti.

Kdy: sobota 13.00 až 22.00
Kde: brněnské výstaviště, vstup A
Za kolik: na místě 650 korun

Lidé si na show Překonání Gravitace můžou vyzkoušet skok do nafukovací matrace až z dvanáctimetrové výšky nebo poměřit své síly ve workout zóně.

V nabídce občerstvení budou burgery od vyhlášeného podniku Angel Grill. Stánků bude řada a organizátoři vzkázali, že si každý přijde na své.

Návštěvníci se můžou těšit na speciální světový trik Freestyle motocrossu, který předvede Filip Podmol místo svého bratra Libora, který nemůže vystoupit kvůli vážnému zranění. „Filip se pokusí jako jediný v České republice udělat dvojitá salta na motorce. Když se mu to podaří, bude to první Čech, který tento trik předvedl,“ sdělil pořadatel akce Marek Hořava.

Kromě toho se divákům představí také jezdci František Máca nebo Lukáš Volšický.

V sobotu se předvede jezdec Freestyle motocrossu z Austrálie ze Sydney. „Zkusí udělat trojité salto. Pokud to dokáže, dostane se do světového žebříčku pěti nejlepších jezdců na světě,“ uvedl Hořava.

Vizualizace opravené výpravní haly hlavního vlakového nádraží v Brně. Ilustrační foto.
Oprava nádraží: stánky nahradí pokladny. Podívejte se, jak bude budova vypadat

Na akci plánuje přijít Brňanka Dominika Radlová, která se těší hlavně na pěvecká vystoupení. „Doufám, že tuto akci stihnu. Věřím, že bude opravdu skvělá, mám ráda všechny umělce, kteří budou na pódiu. Akrobatické kousky ale nejsou nic pro mě,“ sdělila.

Letce na motorkách obdivuje Brňan Vojtěch Popelka, který čtyři roky jezdí na silničním motocyklu. „Kluky z Free-style motocrossu opravdu uznávám, nedovedu si tak dlouhé skoky ani představit, natož něco takového zajet,“ řekl.

Zájemci si za 1450 Kč můžou na místě koupit i VIP vstupenku. Lidé, kteří si ji zakoupí, budou mít přístup do VIP zóny a můžou čerpat další výhody. 

Autobus proveze minulostí Brna

Na cestu do minulosti nebudou Brňané v sobotu dopoledne potřebovat stroj času. Pohled na Brno si užijí z paluby retro autobusu Karosa. Vyjede v deset hodin dopoledne ze zastávky Úzká, cestující čeká osm zastávek souvisejících s životem za minulého režimu. Místa si mohou lidé zajistit v turistickém informačním centru.

Boskovice čeká o víkendu pouť

Víkend v Boskovicích na Blanensku bude ve znamení pouti. Zábava se rozproudí v pátek odpoledne. Na dobroty budou lákat stánkaři na Masarykově náměstí, své atrakce roztočí kolotočáři na parkovišti u penzionu Zlatá růže. O hudbu se postarají místní kapely.

I letos se Blanenští připojí k charitativní akci Světový den shybu. Koná se na náměstí Republiky v sobotu 7. září. Účastníci přispějí na léčbu Terezce, která se potýká s mozkovou obrnou.
Shyby přispějí na dobrou věc. Na pomoc postižené holčičce

Podivínští nastartují traktory

Zábavu pro celou rodinu slibují v sobotu v Podivíně na Břeclavsku. Již poosmé zde totiž pořádají závody traktorů domácí výroby a malotraktorů. Příchozí uvidí slalom, tahání břemen nebo jízdu v terénu. Spanilá jízda městem projede v půl dvanácté, závod začne v jednu hodinu.

Platba kartou - Ilustrační foto
Na břeclavském koupališti už berou i karty

Strážnický skanzen zažije dožínky

Ve Strážnici lákají zaměstnanci skanzenu na dožínkový program. Kromě tradičního průvodu v podání folklorního souboru ze Slovácka připraví pořadatelé i ukázky sečení obilí kosou nebo mlácení obilí cepy. Zájemci ochutnajíi čerstvě upečený chleba nebo kvašené okurky. Nedělní Dožínky začnou v devět hodin.

Opravy čejkovického zámku a jeho okolí.
Opravy čejkovického zámku: speciální německá omítková směs i přeskládaná dlažba

V Kloboučkách posečou otavy

V Kloboučkách na Vyškovsku posečou v neděli otavy. Soutěž o nejlepšího sekáče začíná v neděli již v půl osmé ráno. Na louce v Boří se s kosou utkají muži, ženy i junioři. Pořadatelé slibují skvělou podívanou.

Ilustrační foto.
Bohemian Rhapsody pod hvězdnou oblohou? Na Letním festivalu na slavkovském zámku

Odstartuje pohodový šramlfest

Ve Znojmě začíná v pátek odpoledne už dvanáctý ročník festivalu alternativní a pouliční kultury Šraml-fest. Program začne v pátek i v sobotu od čtyř hodin odpoledne v malebném prostředí znojemské Káry. Nabídne vystoupení kapel, divadel a další zábavu.

Znojemská Nevoga arena hostila ve čtvrtek večer exibiční utkání mezi výběry českých hokejových hvězd a historicky nejlepšími hráči Orlů Znojmo.
Dorazil Jágr i Pastrňák. Orlí výkvět padl s hvězdným výběrem tuzemského hokeje

JEŠTĚ VÍCE TIPŮ NA ZAJÍMAVÉ AKCE Z CELÉ JIŽNÍ MORAVY NALEZNETE V DNEŠNÍM (26.7.) TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.