Na brněnské náměstí Svobody dorazila se zpěvníkem v ruce a úsměvem na rtech i důchodkyně Jiřina Farářová. „Odmalička ráda zpívám, mám k tomu velký vztah. S židenickým sborem, kde zpívám, navíc objíždíme s vystoupením celý kraj. Oblíbenou koledu nemám, zpívám ráda všechny,“ popisuje žena.

Ve Vyškově zavládla u zpívání koled pohodová atmosféra. Návštěvníci akce zaplnili celé Masarykovo náměstí.
Vyškovsko zpívalo koledy: Zpívat nebudu, chci říct básničku, dožadoval se klukZpívající v centru Brna z pódia podpořili i žáci Základní školy Kaménky v brněnském Novém Lískovci. „Účastníme se pravidelně každý rok. Sama děti učím přes dvacet let, dávají mi energii,“ svěřuje se učitelka Kamila Horáčková, pod jejíž taktovkou děti vystupovaly.

Podruhé se letos ve Chvalovicích sešly desítky dětí a dospělých, aby si společně zazpívali vánoční koledy.
Znojemsko zpívalo koledy: připojila se tisícovka lidí, od čtyř do devadesáti let

Pozadu nezůstala ani další místa.

Česko zpívá koledy v Domě dětí a mládeže v Kyjově.
Hodonínsko zpívalo koledy: zapojily se stovky lidí, tříletá dívka se roztančila

Tři stovky lidí se k akci připojily i ve Šlapanicích na Brněnsku. „Doprovod jim dělal brněnský Skyey Gospel, který poté pokračoval vlastním koncertem,“ popisuje šlapanický mluvčí Jakub Mikšovský.

Poprvé si zazpívali s regionálním Deníkem v Lanžhotě. Na náměstí přišlo asi sto dvacet lidí. Starosta Ladislav Straka je doprovázel na kytaru.
Břeclavskem se nesly koledy: Nesem vám noviny, zpívali anděléVánoční písně se ve středu tradičně ozývaly také z Pohořelic na Brněnsku. „Letos se akce moc povedla. Kromě zpívání si u nás lidé vyzkoušeli i tradiční vánoční zvyky a tradice. Například pod talířem na štědrovečerní večeři najdou krásnou šupinu na památku, pouštějí lodičky z ořechových skořápek a mohou si lít olovo,“ vysvětluje ředitelka pohořelické základní umělecké školy Hana Celnarová.

V Blansku si přišlo koledy na Rožmitálovu ulici zazpívat více než šedesát lidí. O hudební doprovod se postaral soubor BaczBand.
Blanensko zpívalo koledy na dvanácti místech. Slyšel jsem pravnučky, těšilo muže