Hlídka jela na místo poté, co se na ni obrátila dvojice na procházce se psy. Oba byli na vodítku a měli náhubky. Muž je však odepnul a náhubky jim sundal. Následně obtěžoval i jejich majitele. Jednomu dokonce tvrdil, že mu pes nepatří a jeho majitelem je někdo neznámý.

„Kolegové ho po příjezdu našli za stromem, kde sbíral listí a nedopalky. Vyzvali ho, aby se posadil na blízkou lavičku a prokázal jim svoji totožnost. Brňan řekl, že je všude zdejší, letošního roku se reinkarnoval a je synem Božím,“ informovala o případu mluvčí strážníků Jana Pokorná.

Ilustrační foto.
Park v centru Brna jako střelnice: kvůli hluku střílel bez nábojů po lidech

Proč obtěžoval majitele psů, kterým navíc sundával náhubky, vysvětlil jasně: mají vlastní rozum a vznikli z velké matky, která je všudypřítomná.

„Hlídka přivolala zdravotníky k posouzení psychického stavu Brňana. Po příjezdu sanitky se muž rozhodl, že do ní nenastoupí a z místa odejde. Když začal ohrožovat kopáním záchranáře, skončil v poutech a za asistence hlídky byl převezen do nemocnice. Teprve tady řekl údaje o své totožnosti. Podivné chování bude muset vysvětlovat úředníkům,“ dodala mluvčí.