Juránek byl osm let hejtmanem. Nyní končí ve funkci hejtmanova náměstka a v novém volebním období bude krajským opozičním zastupitelem. V senátních volbách těsně ve druhém kole prohrál s ředitelem brněnské hvězdárny Jiřím Duškem (ANO).

V brněnském zastupitelstvu získal mandát před dvěma lety, když se díky preferenčním hlasům dostal ze 14. místa až na třetí a stal se jedním za sedmi lidoveckých zastupitelů. Letos se po rozpadu a novém vytvoření koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL, SZ a TOP 09 stal předsedou finančního výboru. "V koaliční smlouvě bylo ujednáno, že bude funkce uvolněná. Vzhledem k tomu, že byl pan Juránek náměstkem a senátorem, jsme to neuvolňovali. Nyní ale mají lidovci právo uplatnit dohodu a my s tím nemáme problém," řekl radní Marek Janíček (ANO).

Hladík řekl, že změnu funkce z neuvolněné na uvolněnou musí schválit zastupitelstvo. To bude zasedat 15. listopadu. "Pokud to zastupitelstvo schválí, bude to s okamžitou platností," řekl Hladík. Primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno) sdělil, že Žít Brno počítá s tím, že funkce bude uvolněná a že to hnutí podpoří.

Juránek bude náměstkem hejtmana do ustavujícího zastupitelstva 16. listopadu, kdy se zvolí nové vedení kraje. K placené funkci v městském zastupitelstvu se zatím nechce moc vyjadřovat. "Musím počkat na rozhodnutí zastupitelstva. Jinak také nezahálím a hledám práci. Dívám se v především v oblasti lesnictví, ve kterém se vyznám," řekl Juránek.