Třicítka budoucích kadeřníků a kadeřnic se v Brněnské tržnici utkala v soutěži o nejlepší dámský či pánský účes. Oproti tradičním kláním ale účastníci řešili i celkový vzhled svého modela či modelky. Do jejich díla se tak promítl celosvětový trend, podle kterého jsou pánské účesy často odvážnější než dámské.

Mezi modely, o jejichž vlasy pečovali studenti v kategorii pánský střih, to hrálo barvami. Odbarvená blond nebyla ničím výjimečným, objevila se ale i červená, modrá či růžová.

„Pánové se rozjíždí. Ještě dva roky zpátky byly dámy odvážnější, šly do všech barev a teď se to obrací,” okomentovala trend porotkyně Lucie Maříková.

Den se strojvedoucím ve vlaku RegioJetu. Reportér Deníku se projel ve středu v lokomotivě se strojvedoucím rychlíkem z Brna do Přerova a opačným směrem.
VIDEO: Vlakem z Brna do Přerova. Nahlédněte za jízdy do kabiny strojvedoucího

Soutěžící přijeli do Brna na finále projektu Matrix Start z učilišť a škol po celém Česku a Slovensku. Několik účastníků bylo přímo z Brna, například devatenáctiletý Boris Ševčík ze třetího ročníku Středního odborného učiliště odborných řemesel.

Jeho model patřil k těm extravagantnějším. Červeno-černý účes doplnil Ševčík srdcem vyholeným vzadu na krku, do stejného tvaru vyčesal i ofinu. „Vždy se snažím hodně vyniknout, dát tomu trochu umění,” vysvětlil Ševčík, který se podobné soutěže účastní už poněkolikáté.

Mezi pánskými účesy převládaly odvážné modely, u žen je trendem střídmost.Mezi pánskými účesy převládaly odvážné modely, u žen je trendem střídmost.Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Součástí celkového vzhledu Ševčíkova modelu byly také rudé kontaktní čočky. „Doplňky, řetízky i postava jsou důležitou součástí trendů. Model za mě tvoří osmdesát procent úspěchu, vlasy jen dvacet,” popsal učeň.

Porotci na pátečním finále hodnotili především čistotu práce studentů, jak čisté mají pracoviště, jestli jsou čistí oni sami a především modelové. „Rozhoduje také styling, originalita, technika, nápad, jestli jsou vlasy stále v dobré kondici a samozřejmě finální dojem,” dodala Maříková.