Jeden měsíc tak zaplnila fotografie autobusu na letišti, další například trolejbus v pískovně. Právě k němu se váže historka. „Poté, co se parciální trolejbus podařilo dopravit a nafotit, už se jej nepodařilo rozjet, protože zapadl. Vyprostit se jej podařilo s pomocí ochotných pracovníků pískovny a jejich těžké techniky," přiblížila Deníku Tomaštíková.

Zájemci si mohou koupit kalendář v informační kanceláři dopravního podniku. Jeho cena je sto padesát korun. „Tradice vydávání vlastního kalendáře je stará přibližně dvacet let. Původně kalendáře nevycházely pravidelně každý rok, ale u příležitosti významných výročí. Lišila se i jejich podoba – někdy to byl nástěnný plakát, jindy stolní nebo závěsný," zmínila Tomaštíková.

| Video: Youtube

Poslední roky dopravní podnik vydává nástěnný kalendář každý rok a vždy jej věnuje jednomu tématu. „Loni jsme spojili síly s volejbalovým týmem Šelmy Brno a připravili charitativní kalendář s fotografiemi hráček v našich vozech. Kalendář na rok 2022 měl motiv Brno očima našich řidičů a byl plný fotek hezkých míst v Brně zachycených z kabin řidičů MHD. Jednou jsme se spojili s fotografem Rostislavem Košťálem a vznikl kalendář V pohybu, jeden kalendář byl celý věnován fotografiím tramvaje Drak, které si sami vyrábíme," vzpomněla mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vánoce v Brně: nově o jeden strom víc, známe termíny rozsvícení a další novinky

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody v Brně. | Video: Deník/Sabir Agalarov