1. ZÁCHRANÁŘI V AKCI

Kdy? Neděle 15:00 17:00
Kde? Ivančice u Brna, areál střední školy v Padochově ulici

Jak zadržet pachatele, vyprostit zraněného z vraku auta nebo ho převézt vrtulníkem. To vše se dozvědí návštěvníci přehlídky Záchranáři v akci. „Své schopnosti předvedou armáda, policisté, hasiči i vězeňská služba," uvedla garantka akce ze Střediska volného času Ivančice Dagmar Šacherová.

2. DÝŇOVÁ ZAHRADNÍ SLAVNOST

Kdy? Sobota 14:00 16:00
Kde? Otevřená zahrada, Brno

Dýně všech tvarů a velikostí zaplní Otevřenou zahradu. Zahradní slavnost ukončí letošní první sezonu provozu areálu. „Návštěvníky potěší ochutnávka neobvyklých dýňových pokrmů. Připraví je specialisté na zdravé vaření. Děti si z dýní vyřežou bubáky," řekla Monika Urbánková z pořádající Nadace Partnerství. Dospělým návštěvníkům pak vinaři nabídnou vína. Vstupné je šedesát korun. Rodinné vstupné je dvě stě korun.

3. TIŠNOVSKÁ PADESÁTKA

Kdy? Sobota, start 7:00
Kde? Tišnov

Pro zdatné turisty a cyklisty uspořádal Klub českých turistů Tišnov třiačtyřicátý ročník pochodu Tišnovská padesátka. „Připravili jsme nové trasy jak pro turisty, tak pro cyklisty," řekl organizátor František Mach. Účastníci na delších trasách dostanou na stanovištích čaj a chléb se sádlem a cibulí. Loňského ročníku se zúčastnilo přes čtyři sta závodníků. Organizátoři lidem doporučují, aby si vzali mapu okolí Brna a Svratecka.