Nepravidelné letecké spoje, takzvané charterové lety, vyrazí z Brna příští léto většinou jednou týdně. Výjimkou jsou pouze turecká Antalya, kam se cestující dostanou až třikrát za týden, řecké ostrovy Kréta, Rhodos, Zakynthos a bulharský Burgas. Tam spoje odletí dvakrát týdně. „Rozhodli jsme se, že během příštího léta otevřeme ve spolupráci se Smartwings v Brně bázi a oproti letošní sezóně provoz téměř ztrojnásobíme. Na naše chartery využijeme celé letadlo a díky tomu můžeme klientům z moravské metropole nabídnout i exkluzivní novinky,“ představil plány ředitel cestovní kanceláře Čedok Stanislav Zeman.

Kam lidé z Brna příští sezónu nově odletí
- Mallorca, Španělsko, jednou týdně
- Kavala, Řecko, jednou týdně
- Taba, Egypt, jednou týdně
- Hurghada, Egypt, jednou týdně
- Madeira, Portugalsko, jednou týdně
- Fuerteventura, Španělsko, jednou týdně
- Tirana, Albánie, jednou týdně

Nově lidé vycestují z Brna přímo na Mallorcu, do řecké Kavaly, egyptské Taby a Hurghady, nebo zaletí na portugalský ostrov Madeira či Fuerteventuru. Lákavou nabídkou je rovněž zavedení přímých letů z Brna do Tirany, hlavního města Albánie. „Celkem budeme létat přímo z brněnského letiště do sedmnácti míst a představíme ve spádové oblasti také populární destinace, do kterých se z Tuřan nyní nelétá. Do dalších míst navyšujeme počty frekvencí a doplníme je i sedadly na pravidelných linkách,“ doplnil informace Zeman.

Na všechna místa odletí cestující na palubách společnosti Smartwings, která do Tuřan umístí další Boeing 737 se 189 místy v ekonomické třídě. Další sedadla objedná cestovní kancelář Čedok na pravidelných nebo jiných sdílených charterových letech. „Těší nás, že díky spolupráci můžeme v další letní sezoně rozšířit nabídku letů a umožnit pohodlné spojení do více destinací. S cestovní kanceláří nás pojí dlouhodobá spolupráce a věřím, že se bude i nadále rozvíjet,“ uvedl obchodní ředitel firmy Smartwings Petr Šujan.

Letecké zájezdy na příští letní sezónu z Brna se v předprodeji cestovní kanceláře objeví zřejmě již v následujícím měsíci.