Letošní výstava Caravaning je jubilejní, obytné vozy jsou na brněnském výstavišti už po dvacáté. „První ročníky byly takové zvláštní akce pro pár exotů. Ani jednou jsem nechyběl, byl jsem tady, i když jsem ještě neměl ani řidičák. A dnes už Evropa neví, jak by nás vyhnala z cest," vzpomněl na čtvrtečním zahájení Jan Bordovský z Asociace kempování a karavaningu.

Cestování v obytňáku se v Česku těší čím dál větší popularitě. Jen za uplynulý měsíc se zde prodalo sto dvacet takových vozů.

S vlastním karavanem jezdí například Adolf Novotný s manželkou. V létě vyráží do českých regionů, Itálie i Chorvatska. „Přišli jsme se podívat na novinky, možná si pořídíme nějaké doplňky. Nový vůz ale zatím koupit neplánujeme," popsal cestovatel, který veletrhy navštěvuje pravidelně.

Dvacátý ročník Caravaningu je doposud největší. Překvapení nad počtem vystavovatelů i návštěvníku neskrýval ani brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. „Dopravní situace kolem výstaviště není komfortní, důvodem jsou probíhající stavby. To, že jste sem všichni vůbec dojeli, zaslouží obdiv," pronesl Kratochvíl.

Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

Velkým lákadlem veletrhu obytných vozů je i doprovodný program. Na velkém pódiu v pavilonu P se objeví přes dvacet prezentací různého zaměření – od cestopisů, po technické rady a bezpečnou jízdu. Kromě toho jsou na výstavišti k vidění i veletrhy Go a Regiontour. Představí se tady zástupci krajů, měst, regionů i turistických destinací a atrakcí. Vstupné na veletrhy Caravaning Brno, Go a Regiontour je za 150 korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak zvládnout auto ve smyku? Expert na okruhu v Brně ukazuje, jak na to

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková