Horní levá část Dominikánského náměstí se začíná rozsvěcovat. Mohou za to svíčky, které za Gotta přišli zapálit nejenom Brňané. Pro Evu Doležalovou byl zpěvák symbol pracovitosti, lidskosti, píle a velké galantnosti a skromnosti.

Svíčku u piety přinesl a zapálil i Ivan Němec. „Byl nenahraditelný. Máme navíc stejné datum narození, já jsem jen o jedenáct let mladší. Odjakživa jsem mu fandil a poslouchal ho," uvedl.

Pietní místo zesnulého Karla Gotta v budově Českého rozhlasu Brno.
Loučení s umělci. Za Gotta i Chramostovou Brňané zapálí svíčky

Pietu mohou lidé nalézt i před budovou Českého rozhlasu v Beethovenově ulici. Tam přijel až z Šakvic Josef Bílek, který nejen zapálil svíci, ale i napsal vzkaz do kondolenční knihy. „Chtěl jsem se jet rozloučit do Prahy, ale všechny vlaky jsou plné. Pro mě znamenal Gott úplně všechno, vyrůstal jsem na něm," poznamenal a nahlas se se zpěvákem ještě jednou u jeho fotky rozloučil.

Na Dominikánském náměstí se lidé mohou symbolicky rozloučit s Karlem Gottem až do nedělního večera.

VERONIKA KUSALÍKOVÁ

Lidé uctívali památku zpěváka Karla Gotta ještě 8. října 2019 před jeho vilou na Bertramce.
Za Gotta zapálí svíčku i Jihomoravané. Rozloučí se s ním na Žofíně

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.