Piler se stane novým ředitelem Úrazové nemocnice prvního dubna. Šéfovat bude zároveň i Nemocnici Milosrdných bratří a povede tak obě městské nemocnice. Na Pilerovi se jednohlasně shodla devítičlenná výběrová komise. Výběrové řízení na ředitele nemocnice vypsalo vedení města poté, co podle něj lékařský personál zařízení pochybil při jednání s turistkami nakaženými koronavirem.

Ilustrační foto.
V Úrazovce odmítli dívky s koronavirem. Ředitel: Nejevily žádné příznaky nemoci

Zástupci města si od jmenování Pilera slibují velmi úzkou spolupráci mezi nemocnicemi. „Nemocnice se mohou vzájemně dobře doplňovat. Úrazová nemocnice je hlavně chirurgická, ve druhé nemocnici je velmi dobrá interna, následná péče, porodnictví. Díky této spolupráci bude možné zvýšit kvalitu a dostupnost zdravotní péče pro Brňany. Druhým důležitým aspektem je možnost získat akreditaci a vzdělávat a vychovávat mladé lékaře. Otevírá to také příležitost dělat společné nákupy či sdílet obslužné provozy," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Zdůraznil, že nemocnice nechtějí zástupci města sloučit do jedné.

Ředitel Úrazové nemocnice Brno Zdeněk Buštík.
Nakažené v Brně: Úrazovka chybu odmítá, sestry mají letáky s anglickými frázemi

Piler ve výběrovém řízení předčil jednoho uchazeče, který stejně jako on předložil koncepci rozvoje Úrazové nemocnice. „Věřím, že manažerské propojení obou městských nemocnic povede ke zlepšení zdravotní péče i větší efektivitě fungování obou institucí,“ řekl Piler.

Ilustrační foto.
Koronavirus se přehoupl do trojciferných čísel. Jih Moravy hlásí 103 nakažených

Zástupci města vypsali výběrové řízení na ředitele Úrazové nemocnice na začátku března v reakci na postup tamního lékařského personálu při nočním jednání s turistkami nakaženými koronavirem. Vedení města obvinilo lékařský personál zařízení z pochybení. Další důvody byly ekonomické.