„Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla ve středu 16. 5. 2007 krajská policejní mluvčí Jana Šípková. Tak teď zní odpověď policistů na otázku, co nového v případu zjistili. Stejně se chovají lékaři nebo pracovníci brněnského centra pro ohrožené děti Klokánek, odkud v sobotu nad ránem třináctiletá Anna utekla. „Nechceme mařit a komplikovat vyšetřování,“ bránila se také ředitelka centra Ditta Pokorná.

Včera měl po týdnu poprvé nastoupit do školy desetiletý Jakub, bratr týraného Ondřeje. Nešel. „Zůstal v Klokánku. Nechtěli jsme ho vystavovat dalšímu tlaku. Bylo nám jasné, že na něj bude upřena pozornost,“ vysvětlila Marie Vodičková, šéfka Fondu ohrožených dětí, pod který Klokánek spadá.

Případ včera navíc převzala policie Jihomoravského kraje a na důležitá místa poslala policejní hlídky.

Pod policejním dohledem je osmiletý Ondřej, kterého odvezli kvůli psychickým potížím minulý týden z Klokánku do brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích. „Je to tak a zůstává až do odvolání,“ řekla mluvčí fakultní nemocnice v Brně Bohunicích Anna Nesvadbová. Policisté hlídkují i u Klokánku.

O případ se zajímá i ministerstvo práce a sociálních věcí. Kristýna Kotalová z ministerstva včera hovořila se sociálními pracovnicemi brněnského magistrátu, úřadu městské části Brno–Židenice a Klokánku. Zajímala ji například spolupráce Klokánku se sociálními pracovníky úřadů.

Více v zítřejším DENÍKU