V pořadí již pátý kalendář vznikl pod křídly Nadačního fondu zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Výtěžek z prodeje tentokrát poputuje do zoologické zahrady v Hodoníně. „Zahradu postihlo v červnu minulého roku tornádo, které způsobilo značné ztráty,“ řekla mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová. Získané peníze zástupci zahrady využijí například na speciální pomůcky pro zpestření života zvířat v lidské péči.

Kalendář je od úterý v prodeji. Celkem bylo vyrobeno pět set kusů kalendářů, cena jednoho je tři sta korun. Zájemci si je mohou zakoupit na ředitelství záchranky v brněnských Bohunicích. Autorem fotografií je stejně jako v minulém roce fotograf Rastislav Belan.

Jihomoravští záchranáři kalendářem podpoří zvířata v zoologické zahradě v Hodoníně. Nechali se vyfotit se svými zvířecími mazlíčky.
S husou i liškou: jihomoravští záchranáři pomohou kalendářem hodonínské zoo

„Je mi obrovskou ctí, že mohu být patronem tohoto nadačního fondu. Doufám, že se jako v předchozích letech všechny kalendáře prodají,“ řekl kmotr kalendáře herec Michal Isteník.

V minulých letech jihomoravští záchranáři podpořili například onkologicky nemocné děti nebo dospělé pacienty s fyzickým hendikepem.

MARIE BRÝŽOVÁ