Na sedmiletých žácích ze základní školy Chalabalova v Kohoutovicích proto vzdělávací spolek Help4Life spolu s jihomoravskými záchranáři zkouší pilotní projekt Dítě a pes. „Projekt je o tom, že přijdeme se psem za dětmi do školy a učíme je, jak se k psovi chovat, aby s ním nedošli do konfliktu. Aby na ně pes neútočil, ale zároveň aby věděly, jak psa nevyprovokovat,” uvedla za spolek Help4Life Kateřina Jarošová. 

Propagátor brněnského hantecu Honza Hlaváček pokřtil novou knihu s názvem Zdar jak sviňa.
Zdar jak sviňa. Propagátor brněnského hantecu Honza Hlaváček pokřtil novou knihu

Žáci po ukázkové hodině obdrží kreslenou brožuru, která je hravou formou poučí o různých situacích, které se psem mohou zažít. Domů si s leporelem také přinesou dotazník, který vyplní rodiče. „Na základě vrácených dotazníků vyhodnotíme potenciálně nebezpečná zvířata. Jejich majitelům pak nabídneme seminář, jak předejít nebezpečným situacím a jak psa srovnat. Těm, kdo psa doma nemají a chtěli by, poradíme s výběrem toho vhodného dle jejich možností,” řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Truksová Zuchová. 

Projekt Dítě a pes vznikl za finanční podpory města Brna. Pokud se autorům podaří získat další dotace, rádi by se vzděláváním žáků pokračovali i na jiných školách v Brně i jinde v Jihomoravském kraji. V plánu je i školení důchodců.

VERONIKA KUSALÍKOVÁ