Na sedmiletých žácích ze základní školy Chalabalova v Kohoutovicích proto vzdělávací spolek Help4Life spolu s jihomoravskými záchranáři zkouší pilotní projekt Dítě a pes. „Projekt je o tom, že přijdeme se psem za dětmi do školy a učíme je, jak se k psovi chovat, aby s ním nedošli do konfliktu. Aby na ně pes neútočil, ale zároveň aby věděly, jak psa nevyprovokovat,” uvedla za spolek Help4Life Kateřina Jarošová. 

Žáci po ukázkové hodině obdrží kreslenou brožuru, která je hravou formou poučí o různých situacích, které se psem mohou zažít. Domů si s leporelem také přinesou dotazník, který vyplní rodiče. „Na základě vrácených dotazníků vyhodnotíme potenciálně nebezpečná zvířata. Jejich majitelům pak nabídneme seminář, jak předejít nebezpečným situacím a jak psa srovnat. Těm, kdo psa doma nemají a chtěli by, poradíme s výběrem toho vhodného dle jejich možností,” řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Truksová Zuchová. 

Projekt Dítě a pes vznikl za finanční podpory města Brna. Pokud se autorům podaří získat další dotace, rádi by se vzděláváním žáků pokračovali i na jiných školách v Brně i jinde v Jihomoravském kraji. V plánu je i školení důchodců.

VERONIKA KUSALÍKOVÁ