Poslední den třídenní prezidenstké návštěvy na jižní Moravě čeká dnes Václava Klause a jeho maželku Livii. Prezident si dnes prohlédl bohunický kampus Masarykovy univerzity v Brně. Prošel novou knihovnu, lávku spojující kampus a nemocnici i výzkumné laboratoře."Kampus se mi velmi zamlouvá.Rektormě ale měl vzít někam do centra, kde se ještě topí kamny, takhle mě nikdo o nedostatku peněz ve školství nepřesvědčí," vtipkoval prezident.

Po prohlídce odjel diskutovat se studenty ekonomické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Studenti se jej ptali na Evropskou unii, ekologii i zdražování. Posluchárny praskaly ve švech.

"Besedu mohli díky online audiovizuálnímu přenosu sledovat i studenti v dalších dvou posluchárnách a atriu," uvedla mluvčí Masarykovy univerzity v Brně Tereza Fojtová.
Na diskuzi se studenty Klaus také naznačil, že dnesjmenuje napost ministra školství poslance Ondřeje Lišku, bývalého brněnského zastupitele. Jmenovat nového ministra měl v Praze v sedm hodin večer. "Masarykova univerzita může být pyšná, že její absolvent se stane ministrem školství. Na druhou stranu je jeho ročník narození velmi blízký studentům. Titul ministra školství mu dám s třesoucíma se rukama s vědomím, že bude nad všemiletitými a zkušenýmirektory," uvedl dnes prezident.
Na obědě s rektory však zprávu o úterním jmenování Ondřeje Lišky dementoval, podle posledních informací chtějí Zelení své nominace na kandidáta ještě prodiskutovat.
Klaus dnes ještě naposled vyjíždí do dalších jihomoravských měst. Dnes jej ještě čeká Rajhrad, Moravský Krumlov a Znojmo. Kolem páté hodiny odpoledne jeho prezidentská návštěva končí. "Zatím probíhá standartně. Paní Livii se velmi líbila Nová radnice," dodal k návštěvě brněnský primátor Roman Onderka. Ten včera prezidenstskému páru věnoval plnicí pero a brož.