O připravovaném projektu informoval starosta městské části Brno-jih Josef Haluza. „Máme vypracovanou studii projektu, kterou jsme už představili jednotlivým odborům magistrátu,“ přiblížil současný stav Haluza.

Spíš než rekreaci a sport si návštěvníci připravovaného parku užijí klid v přírodě. „Celý areál bude osázen stromy a keři, protkán cestičkami pro procházky v blízkosti řeky Svratky. Zároveň počítáme s vybudováním třech vodních ploch pro lodě, případně i koupání,“ doplnil Haluza.

Vizualizace nové multifunkční haly na brněnském výstavišti.
Nová hala pro Kometu: dosud chybí hluková studie, termín dostavby prý neovlivní

Na nový přírodní areál se těší i Adéla Holanová z Heršpic. „O projektu jsem už slyšela. Rozhodně je to dobrý nápad. Často s dětmi vyrážím na procházky po okolí i do přírody,“ řekla.

V oblasti chce úřad městské části také zbudovat víceúčelové hřiště a prostor pro setkávání místních během veřejných akcí, jako jsou například Přízřenické hody. „Je řadu možností jak nové prostory využít. Čas ukáže, jak s námi budou spolupracovat vlastníci pozemků a blízkých nemovitostí a jak se bude areál dál rozvíjet,“ řekl starosta Haluza.

Otevřená zrekonstruovaná turistická trasa v úseku Junácká louka – Nad Zouvalkou – Kůlny u Brněnské přehrady.
Konečně otevřená Zouvalka. Podívejte se, jak vypadá nová stezka k hradu Veveří

Projekt počítá se vznikem nových vodních ploch o celkové rozloze přes 15 tisíc metrů čtverečních. V areálu vysadí přes tři sta stromů a čtyři tisíce keřů.