Letos přibude lidem jedno kluziště. Po roční odmlce totiž otevře kluziště Vodova. „Otevření jsme naplánovali na první prosincový den, ale chceme začít chladit co nejdříve a pokud to počasí dovolí, otevřeme už 30. listopadu. To bude bruslení zdarma," informoval ředitel Sportovní haly Vodova Jan Dvořák.

Ve stejném termínu otevřou kryté kluziště také majitelé restaurace Pavillon. „Lidé si mohou přijít jen tak zabruslit nebo si zamluvit plochu pro uspořádání oslav na ledě. Obsluhu zajistí nový stánek v podobě vesmírné rakety ze zrcadlového materiálu," sdělil mluvčí restaurace Mirek Jindra.

Líšeňské Salesiánské centrum zase láká na rozšířenou plochu. „Led pokryje i hřiště na hokejbal," upozornil ředitel centra Petr Kopřiva.

Až obuje brusle, se těší Brňan Jan Horký. „Pokaždé se na brusle těším. Loni jsem byl poprvé bruslit s partnerkou, která to neumí. Takže doufám, že ji letos naučím něco nového," řekl.

Lidé si naopak ani letos nezabruslí na Moravském náměstí. „Zastupitelé schválili záměr vybudovat kluziště až pro příští sezonu kvůli technické náročnosti," uvedla mluvčí Brna-středu Denisa Kapitančiková.

Kluziště v Brně a nová sezona.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE