Svazky, které jsou nově uloženy ve skladech Moravské zemské knihovny jsou v dobrém stavu a pečlivě sepsané.  „Dominikáni se o knihy starali velmi pečlivě, proto v současnosti neplánujeme restaurátorské zásahy, pokud to v budoucnu bude potřeba, pak vždy po dohodě s dominikány,“ uvedla mluvčí knihovny Martina Šmídtová.

Otevření Klášterního pivovaru Porta Coeli v Předklášteří na Brněnsku.
V klášteře lákají na živé pivo. Lidé ochutnají desítku i dvanáctku

Knihovníkům v práci s novými svazky pomůže také to, že už se o dominikánskou sbírku v minulosti starali. A to poté, co klášter v roce 1950 zrušili komunisté a obsah knihovny byl narychlo převezen do Brna. „Měli jsme tehdy málo času a žádný depozitář. Cenné knihy jsme za špatného počasí převáželi do Brna, jiné jsme uložili ve staré garáži ve Znojmě,“ vysvětlil knihovník Vladislav Dokoupil, který se o dominikánský knižní fond staral.

Kvůli velkému množství nově přijatých svazků však knihovně v některých skladech určených pro staré tisky dochází volné místo. To má v budoucnu vyřešit stavba nového depozitáře, který má vzniknout v budově mezi knihovnou a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.