Lvíčatům, samci a samičce, se daří podle chovatelů dobře a rostou jako z vody. „Mají za sebou druhou veterinární prohlídku, za dva týdny přibrala dva kilogramy," popsal růst lvíčat mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

Nastávající kmotr malých šelem Radek Štěpánek považuje svoji úlohu v životě mláďat za čest a už se na křest těší. „Lev je zvíře, které mě provázelo celou mou kariéru. Je to symbol bojovnosti, síly a vytrvalosti. Návštěva brněnské zoo minulý týden byla pro mě obrovským zážitkem, i když musím přiznat, že si u mě rodiče kmotřenců získali ohromný respekt," zmínil Štěpánek.

Lvíčata dostanou jména začínající písmenem A. „Jméno pro lva vybere Radek Štěpánek, jméno pro lvici zvolí lidé. V pondělí 5. března začne na stránkách a facebookovém profilu zoo hlasování, kde mohou vybrat jedno ze tří jmen. Všechny pocházejí z domorodého jazyka Shona," uvedl Vaňáč.

Křest čeká také další dvojici kočičích mláďat, malé levharty. Samec a samička se narodili loni v listopadu. I oni dostanou jména začínající písmenem A, která už jsou zvolená. „Křest se uskuteční 24. března. Kmotrou se stane úspěšná blogerka brněnského Cool Brno Blogu Michaela Salačová," pozval Vaňáč.

V brněnské zoo navíc pokračuje baby boom kočičích šelem. Po lvíčatech a levharťatech nyní zástupci zahrady zveřejnili informaci o dalším kočičím přírůstku. Mládě porodila samička margaye Ichika. „Mládě přišlo na svět jednadvacátého února. Matka se o něj vzorně stará. Zatím je tedy vše na dobré cestě, odchov je ale stále na samém počátku," uvedla kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová.

Podrobnosti o mláděti zatím chovatelé nemají, dozví se je až při první veterinární prohlídce.

Mládě se samici margaye, druhu známého také jako ocelot dlouhoocasý, narodilo i přesto, že v brněnské zoo žije sama. „Otcem mláděte je samec Yoro, který přijel z jihlavské zoo a s Ichikou pobýval od května loňského roku do letošního ledna," vysvětlil mluvčí Vaňáč.

Brněnská zoo s jihlavskou dlouhodobě spolupracují, stejně jako Yoro přijel oplodnit brněnskou samici margaye, tygří samec Dandys z Brna je zase momentálně na zkušené u jihlavské tygřice.