Plášť atrakce zrezivěl kvůli vodě, která stříkala ven. „Kompletně jsme zrekonstruovali opláštění a přidali i novou krajovou část, díky které už přebytečná voda nevytéká ven,“ uvedla stavební technička Starez-Sport Daniela Konečná. Dodala, že pod novými schody vystavěli odtokový kanál, který by měl v případě úniku vodu zachytit.

Nový vstup ocenil i Brňan Jiří Podaný. „Před rekonstrukcí ze startovacího místa tekla ven voda. Teď už je to v pořádku, nikde nic neteče,“ konstatoval.

Mimo to také vyměnili zrezivělé kovové zábradlí, které prochází celým vnitřním areálem. Mělo se poškodit kvůli chlorovým výparům z vody a vlhkosti „Staré zábradlí musela noční směna každý den čistit, aby bylo ráno připravené k provozu. To nové umýváme dvakrát týdně a věříme, že bude stále lesklé,“ řekla Konečná. „V místech, kde se kov dotýkal dlažby, se pak obklady vyměnily,” doplnil náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Rekonstrukce ještě nekončí. „V plánu je ledová studna v prostoru wellness a chystáme i drobné opravy sprch,“ zmínil brněnský zastupitel pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Veškeré práce dělníci stihli v dubnu a květnu, tedy v době koronavirové krize, kdy byl akvapark uzavřený. Pro návštěvníky jej otevřeli na začátku června.

LENKA KROČILOVÁ