Na zprovoznění skateparku už několik měsíců marně čeká dvojnásobný mistr Evropy ve skateboardingu Vojtěch Žáček z brněnských Kohoutovic. „Skatepark je složený v Kohoutovicích už od srpna minulého roku. Dlouhou dobu byly překážky venku, kde na ně pršelo a lidé je rozkrádali. Obávám se, jak bude celý skatepark vypadat, až se složí dohromady,“ uvedl sportovec. Dodal, že vhodné místo pro sportoviště je podle něj u tamního fotbalového hřiště.

Místnímu Aleši Svojanovskému chybí skatepark v Kohoutovicích už dlouhá léta. „Vzhledem k počtu aktivních skateboardistů i dětí na koloběžkách je situace v brněnských skateparcích poměrně kritická a jejich kapacity nestačí. V Kohoutovicích je počet míst, kde se lze konstruktivně a seriózně věnovat skateboardingu, snad největší nedostatek,“ tvrdí Brňan.

V Pisárkách byl Olympijský festival. Skatepark se nyní přesune do Kohoutovic.
Salta v Kohoutovicích: skejťáci si tam zařádí na dráze z Olympijského festivalu

Svojanovský věří, že sportoviště nakonec v blízkosti jeho bydliště vznikne. „Posledních asi dvacet let musím využívat skateparky v jiných částech města, protože nemám chuť se hádat s lidmi na ulici, že tady se jezdit nemá. Proto doufám, že i v Kohoutovicích jeden kvalitní bude. Navíc skateboardisté mého věku už většinou mají děti a chtějí je učit jezdit na nějakém bezpečném místě,“ dodal muž.

Špatné lokality

Nové vhodné místo pro skatepark nyní hledá kohoutovický starosta Jakub Hruška společně s kolegy. „Snaha je o nalezení takové lokality, která bude dostatečně hlukově oddělena od zástavby a zároveň tam nebude hrozit potenciální riziko vzniku rizikové lokality. Snažíme se prověřovat i taková místa, která nejsou přímo na území Kohoutovic, ale v jejich bezprostřední blízkosti,“ informoval starosta.

Dřevěný skatepark se přesunul z Olympijského festivalu do Kohoutovic, kde chátrá.
Zbytky skateparku chátrají v Kohoutovicích. Lidé: Dřevo vezmeme na zátop

V první fázi záměru byly podle tamního starosty vytipované špatné lokality. „Osobně jsem zklamaný, že se nám nepodařilo zrealizovat tento projekt na původně zamýšleném místě, tedy v areálu základní školy v Pavlovské ulici, ale proti byli někteří místní, kteří v blízkosti bydlí a proto se to teď snažíme řešit komplexněji,“ řekl Hruška.

Sportoviště by se mělo prvním návštěvníkům otevřít ještě letos. „Děláme maximum pro to, aby došlo k jeho co nejdřívější realizaci. Jsme ale samozřejmě limitováni stavebními i dalšími předpisy,“ doplnil starosta.