„Auto s bezklíčovým odemykáním uvěznilo kojence hned poté, co matka vystoupila z místa řidiče a chtěla si pro své dítě dojít. Karta pro otevírání sice zůstala uvnitř, ale vůz se přesto zamkl," uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Strážníci sice mají natrénovaný postup, jak rychle vůz zpřístupnit i bez poškození, jenomže v tomto případě nefungoval. Auto, které stálo před ivanovickým hobbymarketem, ale naštěstí ještě nebylo výrazně zahřáté a dítě působilo klidně. Matka se ale od ročního chlapečka nechtěla ani na chvíli vzdálit pro náhradní klíče. „Požádali jsme proto o spolupráci hasiče. Ti nakonec rozbili okénko škodovky a žena hned popadla své dítě," doplnil Ghanem.

Do podchodu začali lidé proudit hned v prvních minutách po otevření.
FOTO: Podchod pod hlavním nádražím v Brně po znovuotevření zaplnily davy lidí

S teplými jarními dny a blížícím se létem policisté apelují na rodiče, aby nenechávali své děti nikdy v autě samotné. Teplota tam může rychle vystoupat o desítky stupňů, do vozidla také může někdo nabourat a ujet. Pokud jde o technické závady, jako v tomto případě, pokud to okolnosti dovolí, doporučují nedovírat plně přední dveře, dokud není dítě bezpečně venku.

V rozehřátm autě by lidé neměli samozřejmě nechávat ani zvířata. Riziko přehřátí je u nich velmi vysoké a může nastat během několika minut.