V dopravním podniku evidovali výrazné problémy zhruba od tři čtvrtě na sedm ráno. Situace se začala uklidňovat až po půl jedenácté dopoledne. „Měli jsme až čtyřicetiminutová zpoždění na autobusové lince 44 a také trolejbusech jedoucích od Anthroposu, které ovlivnily omezení v Rybářské ulici a v Pisáreckém tunelu,“ sdělila mluvčí dopravce Hana Tomaštíková.

Doplnila, že některé spoje linky 44 odklonili do ulice Hlinky a nasadili autobusy náhradní dopravy.

Od úterý začínají v blízkosti řeky Svratky první výrazná omezení kvůli výstavbě ochrany proti velké vodě. Výkres ukazuje uspořádání dopravy v okolí velodromu, kde uzavřou polovinu silnice podél břehu.
Špunt jako v Žabovřeské? Podél Svratky u velodromu zúží dopravu do jednoho pruhu

Kolona aut značně zpomalila provoz ve Veletržní a navazující Křížkovského táhnoucí se okolo výstaviště. Auta místy čekala až na kruhovém objezdu v Bauerově nebo dokonce za ním. Silný provoz byl také přímo v Bauerově, kde se provoz směřující okolo Svratky dál na Poříčí stahuje ze dvou pruhů do jednoho.

Druhou možností, kam v Bauerově pokračovat, bylo jet na kruhový objezd a pak doprava do Křížkovského. Někteří řidiči tam svá auta otáčeli, aby v koloně nemuseli čekat.

Policisté dopoledne řídili provoz na Mendlově náměstí, kde v křižovatce s Křížovou a Veletržní byl mimo provoz semafor. Dopravní komplikace se podle policejního mluvčí Bohumila Maláška daly očekávat. „Jako vždy v první den nových omezení nastávají krizové situace, než si řidiči zvyknou a najdou si alternativní trasy,“ řekl.

Ilustrační foto.
Stovkou po brněnském Úvoze: rekordmanovi se subaru hrozí až roční zákaz řízení

Řidičům Malášek doporučuje sledovat dopravní značení, volit při vjezdu do omezení velmi opatrnou jízdu a pokud možno se kritickým úsekům rovnou vyhnout. „Když už musí místem jet, měli by vyrážet s dostatečným předstihem,“ zmínil mluvčí.

V úseku mezi velodromem u výstaviště a křižovatkou s Poříčí je od úterý zúžený provoz ze čtyř pruhů do dvou. Řidiči projíždí pouze po polovině vozovky blíž u zástavby. Další omezení jsou pak plánovaná až k mostu nedaleko Uhelné ulice.