Místní tak musí jezdit ke hrobům příbuzných jinam. „Máme hrob na Ústředním hřbitově. Ne vždycky se nám tam ale chce, zvlášť kolem Dušiček, kdy už je zima a deštivo,“ řekla Milena Navrátilová z Bystrce.

Problém chce řešit místostarostka Veronika Antonínová. Prosazuje vytvoření kolumbária pro urny v místě bývalého hřbitova. Projekt je ale v současné době pozastavený. Důvodem je fakt, že město Brno vlastní jen část pozemku. Majitelem zbývající plochy je Římskokatolická církev. „Abychom mohli neutěšený stav bývalého hřbitova řešit, je potřeba nejprve provézt směnu pozemků. Jakmile se na směně dohodneme, může následovat jednání o dalších krocích výstavby,“ uvedla místostarostka Antonínová.

Odpočívku na D52 u Rajhradu ve směru z Brna po rekonstrukci zprovozní od nedělního poledne.
Rekonstrukce odpočívky u Rajhradu je hotová. Přibyla tam místa na stání

Problém s kapacitou hřbitovů mají další městské části. Soběšický hřbitov se dočká rozšíření, projekt nyní čeká na stavební povolení. „Předpokládáme, že začneme s pracemi v příštím roce,“ řekla ředitelka Správy hřbitovů města Brna Alena Říhová. Kromě toho správa plánuje vytvoření nových kolumbárií v Židenicích a Žebětíně.