Že mnoho sportů, včetně fotbalu a hokeje, je na určité formě legitimního násilí dokonce založeno. Bábovky se ve sportu prostě nechytají.Nedělní incident na stadionu pražských Bohemians byl ale o něčem jiném. Hooligans se tam téměř vůbec nedostali, ti se jeli servat do hospod. Kromě zapálených fanoušků, kteří hájili barvy „svých“ klubů, se ale na potyčkách podepsala i pořadatelská služba. Tvrdí hoši, kteří rádi řeší problémy silou (při útoku hooligans domluvy samozřejmě nepomohou), si nutně potřebovali vyhodit z kopýtka. A tak se pustili do zpacifikování fanoušků, kteří ani příliš zpacifikovat nepotřebovali. A brali to jedním vrzem.

A podle hesla Když se kácí les, létají třísky, to od chlapců z ostrahy schytali i fanoušci, kteří fotografovali, filmovali nebo se tam prostě jen připletli. Některé vazby z ochranky se totiž na stadion chodí vybít podobně, jako to dělají hooligans. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina, říkají si asi.

Fotbalové kluby by si měly dát pozor na toho, koho najímají k udržení pořádku. Je to jako zaměstnat agresivního opilce jako vyhazovače v baru. Kozel bývá dobrým zahradníkem. Na zeleném trávníku ale neroste mrkev a tak by je měli místo kozlů hlídat uvážliví ochránci.