Pracovníci se zaměří na její sanaci, opraví asfaltový povrch stezky a dřevěné zábradlí mezi cestou a okolo protékající řekou Svitavou. Skálu zasíťují, odtěží nestabilní horniny, podél trasy osadí silniční betonové ochranné bariéry. Práce mají zajistit bezpečnost na cestě.

V srpnu projeli cyklisté po stezce před Bílovicemi nad Svitavou s omezením, od pondělí 11. října musí kvůli její uzavírce jinudy.
Cyklistická tepna mezi Brnem a Bílovicemi se v pondělí uzavře, kvůli opravám

Alternativní trasa je stanovená pouze pro pěší. „Uzavřený úsek lze obejít po pravém břehu Svitavy nebo po lesní cestě od křižovatky pod Obřanským hradem Těsnohlídkovým údolím pod Reslovu hájenku a zpět do Bílovic k sokolovně," řekl bílovický starosta Miroslav Boháček.

Zavřený úsek mezi brněnskými Obřany a Bílovicemi nad Svitavou kvůli padajícímu kamení se opět otevře.
Zasypaná cyklistická tepna mezi Brnem a Bílovicemi se na léto znovu otevře

Stezka z Obřan do Bílovic nad Svitavou je oblíbená mezi lidmi na kole, bruslaři i pěšími. Na začátku sezony sčítače na začátku trasy běžně zachycují okolo tisícovky průjezdu na kole denně.

Cyklostezka Bílovice nad Svitavou.
Uzavřená cyklistická tepna: na stezku mezi Brnem a Bílovicemi padá kamení

Zcela uzavřena byl úsek kvůli padajícímu kamení už mezi koncem loňského dubna a začátkem července. Přes léto pak zůstal volně průjezdný, aby ještě následovala podzimní uzavírka od října do prosince.